10 טיפים לחתונה

שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg
שני נגני גיטרה .jpg

1

הגברה בקבלת הפנים

ודאו שיש עמדת הגברה ברחבת קבלת הפנים.

​שכרתי תקליטן עבור המוזיקה בחתונה שלי. האם זה כולל גם את המוזיקה במהלך קבלת הפנים? לא בהכרח. חשוב לוודא זאת מראש, כיוון שעמדת התקליטן ממוקמת באולם בו תיערך החתונה שלכם. הקמת עמדה נוספת חיונית ברחבת קבלת הפנים ויש לתאם אותה מראש.

2

סדר קטעי הנגינה בקבלת הפנים

​תאמו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי “לפזר” את הקטעים הטובים במהלך קבלת הפנים כולה.

​אורחים אינם מגיעים יחד אלא כל אחד לחוד ועוברת כשעה וחצי מכניסת האורח הראשון ועד האחרון, לכן יש לתכנן את המוזיקה כך שאיש לא יקופח וכולם יזכו ליהנות באותה המידה. יש לפזר את הקטעים הטובים במהלך כל קבלת הפנים.

3

עצמת המוזיקה

​הנמיכו את הווליום בקבלת הפנים.

​עצמת המוזיקה בקבלת הפנים חייבת להיות כמוזיקת רקע, כיוון שהאורחים לא הגיעו להופעה אלא לאירוע וכעת הם נמצאים בקבלת הפנים, בה ברצונם לשוחח, ללחוץ ידיים ולהכיר, לכן דאגו שעצמת המוזיקה תאפשר זאת.

 

4

מוזיקה איטית או אנרגטית

​תאמו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי שתהיה מוזיקה איטית בהתחלה וקצבית בהמשך. המוזיקה בקבלת הפנים תתוכנן כראוי מבחינה אנרגטית. בתחילת קבלת הפנים יש מעט אורחים ובסופה הרבה, לכן יש לדאוג שתהיה מוזיקה איטית בתחילת ההופעה וקצבית בהמשכה.

 

 

5

קטעים קצרים או ארוכים

ודאו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי שהקטעים יהיו ארוכים.

​בניגוד להופעות אחרות – אורך הקטעים בקבלת הפנים צריך להיות ארוך מהרגיל, כיוון שהקהל בה אינו מוחה כפיים בסוף כל קטע או שיר של שלוש דקות, לכן יש לדאוג שהם יהיו ארוכים יחסית (בין 15-10 דקות כל קטע).

 

6

!הכל כלול

שאלו מה כלול בחבילת “הכול כלול” של האולם.

קיבלתי מערכת הגברה מהאולם כחלק מהדיל. האם היא תשמש אותי גם בהופעות שאני מזמין?

לרוב לא, ויש להזמין בנפרד. המחיר הוא כ-1,000 ש"ח כולל טכנאי. כשאתם מקבלים הגברה מהאולם חשוב לוודא האם היא כוללת גם הגברת נגנים. כאשר לרוב ההגברה שהאולם מציע היא הגברת תקליטן בלבד, שאינה מתאימה לנגנים, אלא למוזיקה לריקודים או כמוזיקת רקע.

7

מיקום הלהקה

מקמו נכון את הנגנים ברחבה של קבלת הפנים.

מקמו את הנגנים במקום מרכזי ברחבה כך שייראו אותם מכל מקום, רחוק ככל האפשר מדוכני האוכל ועל במה, אם יש אפשרות כזו. במהלך קבלת הפנים האורחים נכנסים לאולם ויש תנועה מתמדת, לכן חשוב לדאוג שלא יעברו כבלים או עמודים בדרכם. נפילות, פציעות, ניתוקים וכ”ו הם הדבר האחרון שאתם צריכים, לכן חשוב לתכנן נכון.

8

התשלום

מה לגבי תשלום? איך הוא מתבצע ומתי?

ביום החתונה או האירוע יש לשלם לספקים רבים. כבר נתקלנו במקרים לא נעימים שברצוננו לחסוך מכם. מדובר במצבים בהם קבלנים או אמנים או צלמים ניגשים ביום החתונה לחתן או הכלה כדי לשוחח עמם לגבי התשלום, דבר היוצר אי נעימות לא רק כלפי החתן והכלה אלא גם כלפי האורחים. רצוי לסגור את כל הפינות ואת תיאומי התשלום לפני האירוע ולהשאיר את חתני השמחה עסוקים בשמחתם בלבד. שיטה אחת היא לתאם אדם שיהיה ממונה על כל התשלומים ביום האירוע. לדעתנו, שיטה זו פחות טובה כי מאלצת את ה"משלם" לעסוק בכסף בזמן האירוע ואת ה“משולם” לחפש ולשאול את האורחים “מי המשלם?”. עדיף לשלם בצ’ק דחוי “למוטב בלבד” לפני האירוע וביום האירוע להתמקד רק באירוע.

9

זכויות יוצרים

האם עליי לשלם זכויות יוצרים עבור המוזיקה שאנו משמיעים באירוע?

כן.

בעבר תחום זה היה פרוץ ורבים ניזוקו מקנסות. במה מדובר?

בכל אירוע נעשה שימוש במוזיקה: בקבלת הפנים, בעלייה לחופה, כמוזיקת רקע וכמובן ברחבת הריקודים. בכל אירוע נעשה שימוש בשירים רבים אשר מישהו כתב את המילים, עוד אחד הלחין את המוזיקה, שלישי עיבד וכמובן היו נגנים וזמרים שהשתתפו בהקלטות. לעתים, מדובר באנשים שאינם בחיים או כאלה ששוהים בחוץ לארץ. כיוון שלא ניתן לעקוב אחר כמות גדולה של אנשים או לבדוק אילו שירים הושמעו באירוע כזה או אחר, הוחלט לקבוע סכום קבוע אשר ייכסה את כל המוזיקה למשך כל האירוע – 215 ש"ח + מע"מ, וניתן לשלמו במהירות דרך אתר אקו"ם או בכרטיס אשראי בטלפון או לרוב גם דרך האולם עצמו.

10

הסאונד בסרט החתונה

בקשו מצלם הווידאו לחבר את המצלמה להגברת הנגנים.

התוצאה הסופית של צילום הווידאו שלכם תהיה הצילום + הסאונד. צילום פשוט ילווה ברעש של האולם, דיבורי הרקע של הקהל, מלצרים, ילדים וכו'. לכל הצלמים המקצועיים יש ציוד המאפשר חיבור למצלמת הווידיאו שלהם את הסאונד הנקי, שיוצא ישירות מהגברת הנגנים. מדובר במכשיר אלחוטי שהצלם מחבר להגברת הנגנים וכך הוא מקבל את הסאונד של הופעת הלהקה ללא רעשי רקע. לאחר מכן, הוא יוכל לערוך אותו ולדאוג שהצילום ילווה במוזיקה נעימה ובלי דיבורי הקהל.  

Please reload