top of page

10 טיפים לחתונה

Sound engineer at work

1. הגברה בקבלת הפנים:

ודאו שיש עמדת הגברה ברחבת קבלת הפנים.

שאלה:

שכרתי תקליטן עבר מוזיקה לחתונה שלי. האם זה כולל גם את המוזיקה במהלך קבלת הפנים?

תשובה:

לא בהכרח וחשוב לוודא זאת מראש כיוון שעמדת התקליטן ממוקמת באולם בו תערך החתונה שלכם. הקמת עמדה נוספת חיונית ברחבת קבלת הפנים ויש לתאם אותה מראש.

Wedding Band

2. סדר קטעי הנגינה בקבלת הפנים:

תאמו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי "לפזר" את הקטעים הטובים במהלך קבלת הפנים כולה. אורחים אינם מגיעים יחד אלא כל אחד לחוד ועוברת כשעה וחצי מכניסת האורח הראשון ועד האחרון, לכן יש לתאם את המוזיקה כך שאיש לא יקופח וכולם יזכו ליהנות באותה מידה.

Volume Knob

3. עוצמת המוזיקה:

הנמיכו את הווליום בקבלת הפנים.

עוצמת המוזיקה בקבלת הפנים חייבת להיות כמוזיקת רקע, כיוון שהאורחים לא הגיעו להופעה אלא לאירוע וכעת הם נמצאים בקבלת הפנים, בה ברצונם לשוחח, ללחוץ ידיים ולהכיר, לכן דאגו שעוצמת המוזיקה תאפשר זאת.

String Quartet

4. מוזיקה איטית או אנרגטית:

תאמו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי שתהיה מוזיקה איטית בהתחלה וקצבית בהמשך. המוזיקה בקבלת הפנים תתוכנן כראוי מבחינה אנרגטית. בתחילת קבלת הפנים יש מעט אורחים ובסופה הרבה, לכן יש לדאוג שתהיה מוזיקה איטית בתחילת ההופעה וקצבית בהמשכה.

Wedding Band

5. קטעים קצרים או ארוכים: 

ודאו עם הלהקה/ ההרכב המוזיקלי שהקטעים יהיו ארוכים. בניגוד להופעות אחרות - אורך הקטעים בקבלת הפנים צריך להיות ארוך מהרגיל, כיוון שהקהל בה אינו מוחא כפיים בסוף כל קטע או שיר של שלוש דקות, לכן יש לדאוג שהם יהיו ארוכים יחסית (בין 10-15 דקות כל קטע).

Flexible Payment Planning

6. הכול כלול:

שאלו מה כלול בחבילת "הכול כלול" של האולם.

שאלה: 

קיבלתי מערכת הגברה מהאולם כחלק מהדיל. האם היא תשמש אותי גם להופעות שאני מזמין?

תשובה:

לרוב לא, ויש להזמין בנפרד. מחיר ההגברה הוא כ 2000 שח כולל טכנאי. כשאתם מקבלים הגברה מהאולם חשוב לוודא האם היא כוללת גם הגברת נגנים. ברוב המקרים ההגברה שהאולם מציע היא הגברת תקליטן בלבד, שאינה מתאימה לנגנים, אלא למוזיקה לריקודים או כמוזיקת רקע.

Old Range Stage

7. מיקום הלהקה:

מקמו נכון את הנגנים ברחבת קבלת הפנים.

מקמו את הנגנים במקום מרכזי ברחבה כך שיראו אותם מכל מקום, רחוק ככל האפשר מדוכני האוכל ועל במה, אם יש אפשרות כזו. במהלך קבלת הפנים האורחים נכנסים לאולם ויש תנועה מתמדת, לכן חשוב לדאוג שלא יהיו כבלים או עמודים בדרכם. נפילות, פציעות, ניתוקים וכד' הם הדבר האחרון שאתם צריכים, לכן חשוב לתכנן נכון.

Antique Cash Register

8. תשלום:

שאלה:

מה לגבי תשלום? איך הוא מתבצע ומתי?

תשובה:

ביום החתונה או האירוע יש לשלם לספקים רבים. כבר נתקלנו במקרים לא נעימים שברצוננו לחסוך מכם. מדובר במצבים בהם קבלנים או אמנים או צלמים ניגשים ביום החתונה לחתן או הכלה כדי לשוחח עמם לגבי התשלום, דבר היוצר אי נעימות לא רק כלפי החתן והכלה אלא גם כלפי האורחים. רצוי לסגור את כל הפינות ואת תאומי התשלום לפני האירוע ולהשאיר את חתני השמחה עסוקים בשמחתם בלבד. שיטה אחת היא לתאם אדם שיהיה ממונה על כל התשלומים ביום האירוע. לדעתנו, שיטה זאת פחות טובה כי מאלצת את המשלם לעסוק בכסף בזמן האירוע ואת המשולם לחפש ולשאול את האורחים מי המשלם. עדיף לשלם בצ'ק דחוי למוטב בלבד לפני האירוע וביום האירוע להתמקד רק באירוע.

Law

9. זכויות יוצרים:

שאלה:

האם עליי לשלם זכויות יוצרים עבור המוזיקה שאנו משמיעים באירוע?

תשובה:

כן.

בעבר תחום זה היה פרוץ ורבים ניזוקו מקנסות. במה מדובר?

בכל אירוע נעשה שימוש במוזיקה: בקבלת הפנים, בעלייה לחופה, כמוזיקת רקע וכמובן ברחבת הריקודים.. בכל אירוע נעשה שימוש בשירים רבים אשר מישהו כתב את המילים, אחר הלחין את המוזיקה, שלישי עיבד וכמובן היו נגנים שהשתתפו בהקלטות. לעיתים מדובר באנשים שאינם בחיים או כאלה ששוהים בחוץ לארץ. כיוון שלא ניתן לעקוב אחר כמות גדולה של אנשים או לבדוק אילו שירים הושמעו באירוע כזה או אחר, הוחלט לקבוע סכום קבוע אשר יכסה את כל המוזיקה למשך כל האירוע - 215 ש"ח + מ.ע.מ וניתן לשלמו במהירות דרך אתר אקום בכרטיס אשראי בטלפון או לרוב גם דרך האולם עצמו.

Film Student

10. הסאונד בסרט החתונה:

בקשו מצלם הווידאו לחבר את המצלמה להגברת הנגנים. התוצאה הסופית של צילום הווידאו תהיה הצילום + הסאונד. צילום פשוט ילווה ברעש של האולם, דיבורי הרקע של הקהל, מלצרים, ילדים וכד'. לכל הצלמים המקצועיים יש ציוד המאפשר חיבור מצלמת הווידאו שלהם להגברת הנגנים וכך הוא מקבל את הסאונד של הופעת הלהקה ללא רעשי רקע. לאחר מכן הוא יוכל לערוך אותו ולדאוג שהצילום ילווה במוזיקה נעימה ובלי דיבורי הקהל.

bottom of page